Lehed

pühapäev, 4. märts 2018

Retseptid, raamatud ja toidumõtted


Niisiis, minu jaoks ei ole ühtegi asja, et teen lihtsalt sellepärast, et olen seda ennem niimoodi teinud, ma mõtlen(olen ju filosoofiaga sõber), ja ei rahuldu kunagi enne, kui mingi uus valgus hakkab asjade peale paistma. Mõistmise valgus, põhjus, miks midagi teha ja kuidas seda väga hästi teha. 
Esitasin endale väljakutse ning tänaseks hakkab juba valgus paistma. Sel hetkel, kui vahel tunned, et vanaviisi ei ole enam põnev, tuleb mugavusest välja astuda, sumada tundmatuse mülkas ja tunda ebamugavust, siis oma peas asjad jälle toredasti järjekorda panna, piisavad motiveerivad põhjused leida ja jälle mülkast välja sumama hakata. "See on lihtne!" (nagu ütleb Preili) pealegi Saarenaised saavad kõigega hakkama. Seega hakkasin nüüd väljapoole sumama. Äge on!

Pildil on minu tehtud asjad, mis on ühel või teisel moel trükki jõudnud. Olgem ausad endal on küll äge tunne ja motiveerib ikka sajaga edasi tegutsema ja veel paremaks saama. 
Minu Toiduplaneerimise Algkooli raamat (muide Rahva Raamatus on mega soodus ainult 2,50 saab selle endale :) kui sul veel pole), mille meetod aitab nii palju lihtsamaks teha igapäevase koduse toidutegemise, et lausa lust. Loomulikult tahan alati rõhutada, et 100% tõde pole kusagil, aga inspiratsiooniks ja motiveerimiseks on teinekord vaja just kellegi teise mõtteid ja väikeseid nippe. Seega, kui sul on tihtipeale kodus küsimus "Mida me täna süüa teeme?" ja nõutu nägu ees, siis loe mu raamatut ja saad kindlasti motivatsiooni juurde, kuhu poole tüürida. 
Teine väga äge projekt oli Eesti 100 Torti (kogu asjast tehti väike video lugu) raamatus osalen oma põneva ja väga lihtsa tordiga. Lisaks tordile raamatu jaoks, sai tehtud seda sama torti ka heategevuslikuks eesmärgiks Tallinna Laste Turvakeskusele (sellest saab lugeda siit FB lugu). Kokkuvõteks oli väga vahva ja toredasti organiseeritud ettevõtmine, mille uhket tulemust saab raamatupoodidest. 
Kolmandaks üli vahva projekt oli Olivia õlidega retseptide loomine, mida nad oma FB lehel plaanisid jagada. Viimane kord toidupoodi külastades, aga avastasin, et nad on toredasti need retseptid ka ära trükkinud ja igaüks saab poes omale need kaasa haarata :) 

Veel üks mõte, mis mul toiduga ja retseptidega seoses on tekkinud, et jube palju on kodus kokaraamatuid ja olgem ausad ega nüüd liiga tihti neid ei loe, aga see pole alati nii olnud. Lappasin neid ja mõtlesin, et alati kui ostan uue kokaraamatu, siis kõigepealt kasutangi seda mega palju (nt. Veg Everyday, kust sain palju inspiratsiooni veel rohkem eri viisidel taimi toiduks teha). Töötlen kõik uued ideed ja inspiratsiooni sealt läbi, teen märkmeid kui vaja. Edasi juba leiutan ise, kasutades uusi mõtteid ja sobitan neid rohkem iseenda eelistustega. Päris ausalt öeldes olen ma kohutavalt kehv retseptide järgija ja ma ei arvagi, et keegi alati minu retsepte peaks 100 % järgi tegema, sest kui sul tuleb endal ikka mõni hea mõte, siis muidugi proovi järgi :)
Jah, vahel läheb veidi metsa ka, kui katsetad ja ka see on ok, ma usun et seda juhtub ka tippkokkadel. Mõnikord, aga õnnestub nii hästi, et motiveerib veel rohkem kokkama. Just selle viimase pärast ma alati katsetamise poole kaldungi. Kui ikka õnnestub nii hästi, et ise ka ei usu, siis paremat tunnet pole. 
Seega ilma toiduta ei saa keegi, kõige parem on oma toit ise teha, sest siis on selles kõige rohkem armastust sees.

Toit on Armastus!

1 kommentaar:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...